Kontakt
sofia

Apotekspersonal

Om du är apotekspersonal får du gärna kontakta oss med frågor om beställningar eller information.

Reklamera läkemedel?

henrik-beskuren-2

För våra Leverantörer

Är du leverantör och vill komma i kontakt med oss angående leveranser eller söker annan information?

micaela-beskuren

Privatpersoner?

Om du har frågor angående en produkt du köpt hänvisar vi er till tillverkaren av just den produkten. Tillverkaren ansvarar för kvalité och reklamering av sina egna produkter.

Medartuum AB

Göteborg (huvudkontor):
Drottninggatan 56
411 07 Göteborg

Stockholm:
Wallingatan 18
111 24 Stockholm

Tel: 031-337 57 00
Fax: 031-338 74 55
Organisationsnr: 556532-9397

info@medartuum.se

Om ni vill komma i kontakt med oss, maila oss på info@medartuum.se eller ring oss på tel: 031-3375700.

Har ni frågor gällande reklamationer tar vi gärna emot era frågor på telefon eller mail. Nedan finner du allmän information om vad som gäller vid reklamationer.

Om du som privatperson önskar reklamera ett läkemedel ska du i första hand kontakta återförsäljaren, annars hos närmsta apotek. För att underlätta processen är det viktigt att ta med kvitto, ytter- och innerförpackning, samtliga förpackningar som hämtats ut vid samma tillfälle samt eventuellt pappersrecept.

Du kan även kontakta läkemedelsföretaget direkt. Kontaktuppgifter till dessa finns på förpackningen eller i bipacksedeln, samt på fass.se för de flesta läkemedelsföretag.

personal

John Cochrane

Chairman of the Board

+46 31-337 57 00

personal

Jonas Jönmark

Managing Director

+46 31-337 57 01
jonas.jonmark@medartuum.se

personal

Joakim Andersson

Financial Director

+46 31-337 57 08
joakim.andersson@medartuum.se

personal

Peter Johansson

Head of Purchasing

+46 31-337 57 15
peter.johansson@medartuum.se

personal

Emil Backlund

Head of Sales

Tel: +46 31-337 57 07
emil.backlund@medartuum.se

personal

Bodil Roslund

Regulatory Affairs Manager/Responsible person GDP

+46 31-337 57 04
bodil.roslund@medartuum.se

personal

Micaela Mattsson Westerlund

Regulatory Affairs Manager Assistant

+46 31-337 57 16
micaela.mattsson-westerlund@medartuum.se

personal

Ann Ekholm

Regulatory Affairs

+46 31-337 57 11
ann.ekholm@medartuum.se

personal

Britt-Marie Ivarsson

Regulatory Affairs

+46 31-337 57 14
brittmarie.ivarsson@medartuum.se

personal

Irina-Ana Boukhouit

Regulatory Affairs

+46 31-337 57 05
Irina-Ana.Boukhouit@medartuum.se

personal

Sofia Nilsson Björkström

Regulatory Affairs

+46 31-337 57 06
sofia.bjorkstrom@medartuum.se

personal

Sofie Nordberg

Regulatory Affairs

+46 31-337 57 13
sofie.nordberg@medartuum.se

personal

Karin Liljegren Elgh

Product Lifecycle Manager

+46 31-337 57 09
karin.liljegren-elgh@medartuum.se

personal

Martina Reiser

Sales Manager

+46 31-337 57 18
martina.reiser@medartuum.se

personal

Fanny Ekström

Sales Manager

+46 31-337 57 02
fanny.ekstrom@medartuum.se

personal

Henrik Sanderholm

Supply Chain Manager

+46 31-337 57 19
henrik.sanderholm@medartuum.se

personal

Joakim Stocks

Senior Buyer

+46 31-337 57 17
joakim.stocks@medartuum.se

personal

Anna Kärnevik-Löf

Back Office Procurement

+46 31-337 57 03
anna.karnevik-lof@medartuum.se

personal

Karolina Prick

Key Account Manager

+46 31-337 57 42
karolina.prick@medartuum.se

personal

Malin Ekdahl

Key Account Manager

+46 31-337 57 41
malin.ekdahl@medartuum.se

personal

Therese Solem

Accountant & Business Controller

+46 31-337 57 10
therese.solem@medartuum.se

personal

Greta Rönnberg

Office Admin/Logistics Assistant

+46 31-337 57 00
info@medartuum.se

personal

Mozart

Office Dog

+46 31-337 57 00
info@medartuum.se

personal

Zassa

Office Dog

+46 31-337 57 00
info@medartuum.se

personal

Douglas

Office Dog

+46 31-337 57 00
info@medartuum.se